ייעוץ מס חיוני לכל בית עסק, בלי כל קשר לגודל שלו, או לתחומי הפעילויות שלו, או איפה בית העסק בדיוק נמצא. מי שמספק יעוץ מס הינו בעל מקצוע, שבשירותיו עושים שימוש על מנת לצלוח פחות תשלום מסים לרשויות, כמו גם על מנת לחסוך בעלויות השוטפות. אך יש בכך הרבה מעבר לכך. בנוסף לכך, על יועץ המס לייעץ וליידע את הלקוחות שלו לפעול רק במסגרת לחוק, מה שאומר – ייעול נטל המסים וחיסכון בהוצאות כספיות מיותרות, כמו גם הימנעות מהליכים משפטיים. בשל כל זאת, יועץ המס הינו מי שאמון בווידוא שבעלי בית העסק יעודכנו תדיר בחובות המס שנדרשות בהתאם לחוק. כמו כן, יועץ המס הינו האחראי להנחות את בעלי העסקים להשגה של הטבות המס, כגון – מיסוי על ההטבות ועל הרווחים שהושגו, תכנון מס לבית העסק, תכנון עיזבון, או לחלופין ניהול מסי השקעות, וכיוצא בכך.

למה חייבים ייעוץ מס?

בעולם הגדול של אנשי עסקים, קשה לדמיין בית עסק שמתנהל בלי ייעוץ מס. יועץ המס מהווה ממש שם נרדף למי שמספק אמון ללקוחות שלו, כמו גם ביטחון מרבי, מתוקף היותו דבק במשימה ובמטרה של הפחתת נטל המסים של הלקוחות שלו, אשר בהכרח משפיע על התפקוד התקין של בית העסק. בית עסק עם ניהול מסים שוטף ותקין, ללא כל בעיות משפטיות, הינו בית עסק שמשדר סוג של תדמית מיטבית לציבור, מוניטין ללא רבב, הפגנה של מקצועיות מן השורה הראשון, ובייחוד המון ביטחון.

מה הם "הכובעים" של ייעוץ מס?

מי שאמון על תפקיד של ייעוץ מס אוחז בכמה "כובעים", והנה חלק מהם לפניכם –

  • להציג וליידע אתכם בכל המידע הדרוש על המסים, תקנות המס, אפשרויות משפטיות, אפשרויות בממד הכללי, סובסידיות או משאבים, ועוד כל מיני היבטים.
  • תפקידו של יועץ המס לנהל את השכר של עובדי בית העסק.
  • יועץ המס חייב להיות מעודכן בהיבט של מסים אזוריים או מקומיים. כמו כן, הוא צריך ליידע את הלקוחות שלו על הניכויים או על הסובסידיות שמותרים על פי חוק, תוך כדי כך שהוא חייב לפעול לשם ייעול המסים של בית העסק.

מאמרים מומלצים